Dzień Dinozaura w gr. I

      Możliwość komentowania Dzień Dinozaura w gr. I została wyłączona
Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale kryją też wiele tajemnic.
28 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Niektóre dzieci z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. W zorganizowanym kąciku można było podziwiać przyniesione przez dzieci diplodoki, tyranozaury, triceratopsy, itp. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych (stąpanie po śladach dinozaurów) oraz badawczych (wykuwanie dinozaurów z lodowca czy pooszukiwanie skamielin), które sprawiły nam ogromną radość. Dzieci zostały obdarowane dyplomikami, a efekty naszej pracy można podziwiać tutaj.

K. Ratajczyk & A. Węglewska