Twoja pomoc sprzeciwem wobec wojny

      Możliwość komentowania Twoja pomoc sprzeciwem wobec wojny została wyłączona

Drodzy Rodzice!

Za naszą wschodnią granicą trwa wojna.

Niespodziewanie przyszło nam zmierzyć się z nową, niezwykle trudną sytuacją lęku o przyszłość, zdrowie a nawet życie nasze i kochanych osób. Towarzyszą nam emocje i uczucia dotąd w większości nieznane. Boimy się i to jest naturalne; tym ważniejsze jest, aby nasz strach przekuć w działanie. Aby łatwiej przetrwać trudny czas potrzebujemy wzajemnego wsparcia, poczucia wspólnoty i nade wszystko aktywności, aby pomóc sąsiadom w potrzebie i pokazać, że nie pozwolimy się złamać psychicznie i będziemy solidarnie, na miarę naszych możliwości, walczyć o pokój i dobro ludzi.

Społeczność naszego Przedszkola aktywnie włącza się w gminną akcję zbiórki darów dla uchodźców i ludności z walczącej Ukrainy.

Drogi Rodzicu!

Jeśli łatwiej i sprawniej będzie Ci przywieźć dary do Przedszkola, zapraszamy na Akacjową 1 we środę 2 marca w godzinach 6:30 – 16:30.

Zebrane dary dostarczymy do punktu zbiorczego w budynku Gminy.

Od poniedziałku (28 lutego) przez cały nadchodzący tydzień, od godz. 10.00 do 18.00, Harcerze z Hufca ZHP Osiemnastka pod patronatem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczercowie i ze wsparciem OSP w Szczercowie uruchomią punkt zbiórki darów dla uchodźców i ludności z walczącej Ukrainy.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy chcą włączyć się w pomoc dla pogrążonej w wojnie Ukrainy o przynoszenie niżej wymienionych artykułów do piwnicy pod Urzędem Gminy w Szczercowie (wejście od parkingu przy ul. Piłsudskiego).
Harcerze odbiorą i posegregują wstępnie dostarczone artykuły, a następnie przy wsparciu OSP przekażą do wskazanego przez Wojewodę Łódzkiego magazynu dystrybucyjnego.
Najbardziej potrzebne są:
👉śpiwory
👉koce termiczne
👉poduszki do spania (pokryte folią)
👉 materace
👉kurtki przeciwdeszczowe
👉detergenty do ciała
👉pasta do zębów
👉szczoteczki do zębów
👉szczotki do włosów
👉bielizna damska
👉bielizna męska
👉bielizna dziecięca
👉wkładki higieniczne
👉pieluchy dla dzieci
👉pieluchy dla dorosłych
👉ręczniki papierowe
👉ręczniki z mikofibry
👉chusteczki nawilżane
👉zestawy kuchenne wielokrotnego użytku: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, (materiał – silikon lub plastik dopuszczony do kontaktu z żywnością)
👉woda butelkowana w zgrzewkach lub pojemnikach 5l, żywność do szybkiego gotowania, batony energetyczne, suszone owoce, konserwy, makaron, ryż, mleko w kartonach, płatki do szybkiego gotowania (żywność powinna mieć długie terminy przydatności do spożycia)
👉zapałki
👉baterie
👉zapalniczki
👉świece
👉środki opatrunkowe
👉środki przeciwbólowe (ogólnodostępne w aptekach)
👉odżywki dla dzieci