Wizyta stomatologa w grupie I

      Możliwość komentowania Wizyta stomatologa w grupie I została wyłączona

Ostatnio grupę I odwiedziła lekarz stomatolog, pani Ewa Bachman, która opowiadała nam jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Na specjalnym modelu pokazała jak zbudowana jest szczęka, uczyła prawidłowego mycia, czyli jak powinniśmy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie ząbki lśniły czystością. Pani stomatolog wyjaśniła także, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaczków, żelowych cukierków, chipsów, słodzonych soków i napojów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. Na koniec pani Ewa rozdała dzieciom ulotki i tabelkę dotyczącą mycia ząbków  z programu AquaFresh. Kto przez cały miesiąc będzie mył zęby 2 razy dziennie, otrzyma medal:-)

Bardzo podobała nam się wizyta, słuchaliśmy z zainteresowaniem, a potem zadawaliśmy różne pytania. Od dziś z pewnością każdy z nas z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za spotkanie!

K. Ratajczyk & A. Węglewska