ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMY

      Możliwość komentowania ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMY została wyłączona

2 kwietnia Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

Zanim skończą Państwo czytać ten tekst, na świat przyjdzie około 250 dzieci. Dwoje z nich będzie miało prawdopodobnie zdiagnozowane całościowe zaburzenia rozwojowe, w tym także autyzm.

Dzisiaj ani pewnie jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej. Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce bardzo niska. Jak pokazała akcja „Autyzm – całe moje życie“, reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, wręcz rozwydrzone, a dorosły z autyzmem to dziwak lub „psychol”.

Dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu.

Jedną z nich jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Fundacja SYNAPSIS, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie, będzie celebrowała to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski.

 

PIERWSZE OBJAWY AUTYZMU:

https://parenting.pl/pierwsze-objawy-autyzmu-u-dzieci?fbclid=IwAR0k-JBcSzz1YmqEQG3TK-L3OqlQD4c1n-zBKqv5tQb7Rq2CNK-HNMVqQUo

Symbolem Światowego Dnia Autyzmu jest kolor niebieski, dlatego przygotowałyśmy dla Was zabawę i niebieskimi balonami.

Na koniec odbijcie pomalowane na niebiesko rączki na białym serduszku. Bawcie się dobrze.

ANNA SMOLAREK, EDYTA GAGRACZ