LOGOPEDA- 2.04.2020

      Możliwość komentowania LOGOPEDA- 2.04.2020 została wyłączona

Witajcie❤.

Dzisiaj zabawcie się w detektywa i znajdźcie pytanie, na które źle odpowiedziałam. Jestem ciekawa komu się to uda😀?

A oto tekst opowiadania:

To podwórko wujka Waldka i cioci Ewy. Pod wielką wierzbą wujek Waldek naprawia ławkę. Musi wymienić listewkę na nową. Dlatego ma wiertarkę i nowe wkręty. Pośrodku trawnika

znajduje się oczko wodne. Wokół niego rosną wspaniałe kwiaty: dzwonki, konwalie, wrzosy i nawłocie. Nad wodą wirują owady: ważki oraz wielobarwne motyle. Po lewej stronie pod wielkim drzewem wróble, wrony i wilga wydrapują z trawy pożywne larwy. Dwóch chłopców: Wojtek i Władek bawią się w wyścigi w workach. Wandzia i Ewelina wybierają

koraliki do nawlekania. Malwina wyciąga z worka klocki i buduje wysoką wieżę. Mały Wituś włożył włochaty strój wilka i chce wystraszyć wujka Waldka. Dlatego skrada się powoli

i wyje jak wygłodniały wilk. Z wysokiego drzewa wygląda zaciekawiona wiewiórka, a wystraszona sowa odfrunęła w dal. Na werandzie ciocia Ewa postawiła wielki talerz z owocami: wiśniami, awokado i winogronami. Teraz wnosi czekoladowe wafelki i kawę. Ciocia Ewa woła wujka i małe urwisy na podwieczorek.