Język angielski 'Parts of the body’ („Części ciała”)

      Możliwość komentowania Język angielski 'Parts of the body’ („Części ciała”) została wyłączona

Hello, Children!

Dzisiaj pouczymy się o częściach ciała.

Rodzice: prosimy, aby dziecko wstały: Stand up, please!

Następnie pokazujemy rękoma swoją głowę i mówi głośno: head! Dzieci pokazuje swoją głowę i powtarza nowe słowo. Dalej pokazujemy: ramiona (shoulders), kolana (knees) palce u stóp (toes) oczy (eyes), uszy (ears), usta (mouth) oraz nos (nose) i prosimy dziecko, by nas naśladowało, nazywając jednocześnie części ciała po angielsku. Powtarzamy te czynności kilka razy. Pomogą Wam w tym obrazki:

head-shoulders-knees-and-toes-flashcards

Pobawcie się razem z piosenką. Niektórzy na pewno ją znają (najpierw wolniejsza wersja, a potem szybsza):

OK, very well! It’s fishing time! – czas na wędkowanie. Jeśli macie w domu ryby na magnes, rozłóżcie je na dywanie. Ryby powinny mieć poprzyklejane do brzucha poznane części ciała. Ryby leżą tak, aby obrazki z częściami ciała były niewidoczne. „Łowimy” rybę i sprawdzamy, jaką część ciała ma przyklejoną do brzucha. Głośno nazywamy po angielsku tę część ciała. BRAVO!!!

Teraz czas na kolorowankę.

Have a nice day, K. Ratajczyk