Grupa I z wizytą w aptece

      Możliwość komentowania Grupa I z wizytą w aptece została wyłączona

W dniu 26 września 2019 r. (Ogólnopolski Dzień Aptekarza) przedszkolaki z grupy I wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki.

Celem wycieczki było między innymi: zapoznanie z  pracą Pań farmaceutek, pomieszczeniami apteki oraz z produktami, które można kupić w aptece. Panie farmaceutki wytłumaczyły dzieciom, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki oraz dlaczego nie wolno samodzielnie spożywać tabletek lub pić syropów. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca w aptece jest bardzo odpowiedzialna i ważna. Na koniec wizyty dzieci otrzymały witaminkowe cukierki, a w zamian za miłe przyjęcie wręczyły dyplom podziękowania i słodkie , ale oczywiście zdrowe „co nieco”. Wycieczka była  również okazją  do utrwalania zwrotów grzecznościowych, właściwego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie.

K.Ratajczyk & A. Węglewska & R. Ławniczek