Grupa I. 28.04.2020

      Możliwość komentowania Grupa I. 28.04.2020 została wyłączona

Pierwsze zadanie dziś polega na tym, abyście poskładali w całość, pocięte na części zdjęcia różnych miejscowości w Polsce. Rozcinamy obrazki na cztery lub więcej części w zależności od tego, jakie zdolności ma nasz przedszkolak:

 

Które z domów są duże a które małe? W dużych domach dach pokolorujcie na czerwono a w małych na zielono:

Policzcie proszę, których domków jest więcej a których mniej?

Na końcu wybierzcie sobie domek lub domki, które najbardziej Wam się podobają i je pokolorujcie kredkami albo farbami.

Kolejna propozycja pracy plastycznej jest dla tych, którzy mają w domu jakieś stare pudełka. Oklejamy je kolorowym papierem. Wycinamy okna i drzwi z papieru w innych kolorach, przyklejamy je w odpowiednich miejscach na pudełku. Można też wyciąć np. z czerwonego papieru prostokąt (płaski dach) i przyklejamy go w odpowiednim miejscu.

Poniżej macie zamieszczone filmiki z propozycjami wykonania innych domków:

 

http://zrobiszsam.muratordom.pl/dekoracje/w-domu/jak-zrobic-domek-z-kartonu-dla-dzieci-instrukcja-krok-po-kroku,12_274.html

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/03/domek-z-kartonu/

 

Zastanawialiście się kiedyś kochani: Co by było, gdyby?

Spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

Co by było, gdyby w miastach nie było ulic?

Co by było, gdyby domy unosiły się jak balony?

Co by było, gdyby w rzekach zamiast wody płynął sok pomarańczowy?

Pobawcie się teraz w to na co macie ochotę. Może chcecie się pobawić swoim domkiem z kartonu?

Zachęcamy też do zabaw na świeżym powietrzu. Gra w piłkę z tatą lub mamą to świetna zabawa i o tym przypominać nie muszę, prawda ? 🙂

Oglądaliśmy dziś różne domy, małe i duże. Warto jeszcze zauważyć, dlaczego dom jest tak ważny w naszym życiu. Jakie to szczęście, że mamy swoje domy. Czasem, gdy jest deszczowa pogoda, bardzo wieje lub jest duży mróz, my chowamy się do swoich domów. Tutaj jest bezpiecznie, to jest nasze ukochane miejsce. Posłuchajcie, jak pewien kotek szukał schronienia:

https://blizejprzedszkola.pl/temat-51,811,jak-kotek-szukal-domu-opowiadanie#

A. Bugajska i K. Ratajczyk