Dzień Postaci z Bajek – grupa III

      Możliwość komentowania Dzień Postaci z Bajek – grupa III została wyłączona

5 listopada obchodziliśmy w naszej grupie święto, które przywołuje miłe wspomnienia i skojarzenia zarówno u dzieci jak i dorosłych. Był to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nasza sala zamieniła się w iście bajkową krainę, którą odwiedziły wspaniałe bajkowe postacie. Czerwony Kapturek bawił się z Pszczółką Mają i Guciem, Strażak Sam z Bobem Budowniczym, kot zaprzyjaźnił się ze smokiem, który wcale nie był taki straszny jak głoszą legendy 😉 Księżniczki natomiast, z braku królewicza, na bal wybrały się z odważnym kowbojem. Tego dnia dzieci miały okazję przypomnieć sobie najpiękniejsze bajki i baśnie. Rozwiązywały bajkowe zagadki , łowiły „złotą rybkę”, układały bajkowe puzzle, musiały nawet pozbyć się „zatrutego” jabłka złej królowej. Na zakończenie maluchy obejrzały papierowy teatrzyk „Księżniczka na ziarnku grochu”.