Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie I

      Możliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie I została wyłączona

Towarzyszą nam od młodzieńczych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek są bardzo ważni. 5 listopada co roku obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci z grupy I przybyły pięknie przebrane za bajkowych bohaterów. Wysłuchaliśmy kilka baśni, m.in. „Kopciuszka”, ” Kota w butach”, „Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków” i „O rybaku i złotej rybce”, a potem rozwiązywaliśmy zagadki ich dotyczące, a także dopasowywaliśmy pasujące do nich obrazki. Oddzielaliśmy również ziarna dyni od rodzynek, podobnie jak Kopciuszek. Najwięcej radości sprawiła nam jednak wizyta Królika z „Kubusia Puchatka”. Zatańczyliśmy z nim taniec z chustami i na gazetach, a na koniec bawiliśmy się w „Traf w królika” (papierowymi kulkami;-) Na sam koniec obejrzeliśmy kilka bajek ze starego projektora, który okazał się dla dzieci ciekawą nowością. To był wesoły dzień, pełen pozytywnych wrażeń.

PS Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów!

K. Ratajczyk & A. Węglewska