W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH 26.03.2020 r- gr. III i IV

      Możliwość komentowania W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH 26.03.2020 r- gr. III i IV została wyłączona

Witamy w czwartek 26 marca, mamy piękną słoneczną pogodę, która zachęca nas do porannej gimnastyki 😊, a nasze przedszkolaki wiedzą najlepiej, że gimnastyka to samo zdrowie! Dziś kochani zapraszamy do odrobiny aktywności fizycznej, a zatem nie czekajcie ani chwili przebierzcie się w stroje sportowe i dołączcie do dzieci
z wierszyka. Życzymy udanej zabawy !                                                                           

Jak zwykle czekamy na waszą fotorelację i zachęcamy do wykonania zadania specjalnego.

Nóżka lewa, nóżka prawa
Sport dla zdrowia ważna sprawa
Obie nóżki do kółeczka
Umiem skakać jak piłeczka
Ręce w górę, w przód i w bok
Teraz zrobimy przysiad i skok
Wszyscy wznosimy ręce do góry
Tak jak po niebie wędrują chmury.

źródło:miastodzieci.pl)

Zadania proponowane na dziś:

1. Na początek rozgrzewka, którą wszystkie dzieci znają. Gimnastyczny blues– włączcie nagranie i wykonujcie wszystkie polecenia osoby śpiewającej 😉

2. Zabawa „Head, Shoulders, Knees & Toes” (odpowiednik- głowa ramiona…).
Gimnastyka i nauka słówek w języku angielskim.

3. W poniższym linku do zaproponowanych ćwiczeń autorka użyła woreczków oraz szarf gimnastycznych. Woreczki można zastąpić skarpetkami/ kulami z gazety, a szarfy można zastąpić włóczką/ krawatami taty bądź wykonać z dziecięcych rajstop, więc do dzieła 😊.

 

4. Ręce w dole, ręce w górze,

Rysujemy koło duże,

Skok do góry, ręce w bok,

Teraz w przód zrób jeden krok,

Skok do tyłu, skok na jednej nodze,

Teraz usiądź na podłodze.

(źródło: Monika Sobkowiak, Jak wspierać rozwój przedszkolaka, str. 56, Warszawa 2019)

5. Zabawy wyciszające-regulujące prawidłowy tor oddechu.

Kto dalej? Przygotuj kartkę papieru. Podrzyjcie ją na pionowe paski, a z nich ugniećcie papierowe małe kulki. Stańcie obok siebie. Kulki przyłóżcie do ust. Uwaga – wdech nosem, mocny wydech buzią! Czyja kulka doleci dalej? Kto wygrał?

Mecz. Czy masz w domu piłeczkę ping-pongową lub styropianową kulkę? Jeśli nie, samodzielnie ugnieć kulkę z gazety. Usiądźcie naprzeciw siebie przy stole i dmuchajcie tak, aby piłka wypadła poza pole gry lub trafiła do wyznaczonej wcześniej bramki!

Bąbelki! Przygotuj słomkę do napojów. Włóż ją do szklanki z wodą. Dziecko zamiast pić przez słomkę, może przez nią dmuchać! Zaobserwuj, co dzieje się na powierzchni. Czy powstają bąbelki? Zróbcie konkurs: kto dłużej będzie dmuchał do swojej szklanki? Czas start!

Piórka. Ta zabawa sprawia dzieciakom wiele frajdy. Kładziemy piórka na różnych przedmiotach w domu i zdmuchujemy je z nich: z kanapy, z fotela, z szafki, ze stołu. Możemy też wykorzystać części ciała: dłoń, ramię, własną stopę… albo części ciała Mamy lub Taty! Wiele śmiechu gwarantowane!

Labirynt. W każdym domu, gdzie mieszka dziecko, są też klocki. W pierwszej kolejności budujemy z nich labirynt – na podłodze lub stoliku. Do labiryntu wkładamy kulkę ze styropianu lub zgniecioną gazetę. Zadaniem jest przemieszczenie (bez użycia palców!) kuleczki przez labirynt do wyjścia, wyłącznie dmuchając na kuleczkę. W innej wersji można sterować oddechem za pomocą słomki do napojów.

(źródło: https://www.logotorpeda.com

6. Zadanie specjalne!– Po dniu pełnym aktywności fizycznej należy wam się porządny posiłek pełen witamin i minerałów. Zachęcamy was do wykonania kolorowych kanapek  lub innych potraw, które ze smakiem zjecie wspólnie z rodziną, a fotorelacje waszych kulinarnych fantazji wyślijcie nam.😊 Poniżej mała inspiracja dla was.

(źródło: zszywka.pl)

Trzymamy za was kciuki : Joanna Szcześniak, Justyna Jaśkiewicz, Beata Kukieła 🙂