Język angielski „The family” dla wszystkich grup

Możliwość komentowania Język angielski „The family” dla wszystkich grup została wyłączona

Hello, hello!

Witajcie, grupo „Czerwona” i „Żółta”!  (dla rodziców: śpiewając, jednocześnie machamy rączkami).

Witajcie też, grupo „Zielona” i „Niebieska”!

Na początek powtórzymy sobie wiadomości o rodzinie.

Zabawa „Czego brakuje?” (’What’s missing?’):
Na stoliku/dywanie mama lub tata ustawia 5 figurek członków rodziny (daddy, mummy, brother, sister, baby). Mogą to być figurki z klocków lub pluszaki – ważne, by je nazwać. Dziecko nazywa dane osoby. Następnie prosimy dziecko o zamknięcie oczu (Close your eyes). Następnie chowamy jakąś figurkę i prosimy o otworzenie oczu (Open your eyes. What’s missing?). Dziecko odgaduje, jakiej osoby brakuje.

Możemy schować figurki i pobawić się w „ciepło-zimno” („Hot and cold”). Można tez ustawić figurki w zasięgu wzroku dziecka i powiedzieć mu „Find the daddy/mummy…”

Pośpiewajcie wspólnie znane Wam piosenki:

Jęli macie ochotę możecie pokolorować wybrana kolorowankę i przynieść ją d przedszkola.

Bye, bye!

(z trzylatkami śpiewamy na te samą melodię co przy powitaniu „bye, bye, everyone, tra-la-la-la-la”), a z czterolatkami żegnamy się tak:

K. Ratajczyk