Język angielski 'My Teddy Bear’ (części ciała c.d.)

Możliwość komentowania Język angielski 'My Teddy Bear’ (części ciała c.d.) została wyłączona

Hello, hello!

Dzisiaj pobawimy się z ulubioną przytulanką wszystkich dzieci, czyli misiem. Weźcie misia na ręce i sprawdźcie, ile ma: oczu, uszu, nosków, rączek, nóżek i łapek razem.

*Po angielsku brzmi to tak:  Teddy Bear has: two eyes, one nose, one mouth, two ears, two arms, two legs and four paws.

A teraz posłuchajcie piosenki (pokazujemy na misiu usłyszane części ciała, a na słowa 'I love my teddy bear’ – przytulamy go):

Where is the bear?

DO zabawy można wykorzystać elementy gry Memory. Rozkładamy na dywanie karteczki, tak aby dzieci nie widziały, co znajduje się pod spodem. Na wszystkich karteczkach znajduje się napis „not here” („nie tutaj”), tylko na jednej narysowana jest postać misia. Dzieci kolejno odsłaniają karteczki, próbując odszukać kartonik z sylwetą misia. Wygrywa osoba, której uda się to jako pierwszej.

Where is the bear?

Zabawa podobna do poprzedniej z ta różnica, że przygotowujemy trzy kubeczki. Pod jednym z nich chowamy małą figurkę misia. Mieszamy kubeczki, a dziecko musi odgadnąć, pod którym kubeczkiem ukrył się miś.

Teddy Bear Rhyme

Wypowiadamy tekst wierszyka jednocześnie wykonując masażyk na ręce dziecka. Wszystkie dzieci uwielbiają tę zabawę i zachęcam często do niej wracać.

Round and round the garden, like a Teddy Bear.
(wykonujemy koła na dłoni dziecka)

One step, two step
(wykonujemy “kroki” palcami na dłoni dziecka)

Tickle you under there!
(łaskoczemy dziecko)

Podczas śpiewania słów kolejnej piosenki „Teddy bear, teddy bear” dzieci naśladują pluszowego misia (wymyślamy jakiś zabawny ruch), a następnie wykonujemy polecenia o których mowa w piosence.

Na koniec pokolorujcie wybranego misia.

Dla trzylatków (pokolorujcie kredkami lub farbami):

my-teddy-bear my-teddy-bear-worksheet teddy-bear-cp

A dla czterolatków dwie karty do wyboru: popraw misia po śladzie i pokoloruj albo wpisz w kołeczka liczbę odpowiadających im części ciała z dołu karty:

my-teddy-bear my-teddy-bear-worksheet

Have a nice day!!! K. Ratajczyk