„Czyściochowa Akademia” w gr. I

      Możliwość komentowania „Czyściochowa Akademia” w gr. I została wyłączona

W związku z realizacją tematyki „Dbamy o czystość” grupa I wzięła udział w zajęciach proponowanych w ramach akcji „Czyściochowa Akademia”. Na początku dzieciaki otrzymały dzienniczki higieny, do których codziennie wklejały naklejki po wykonaniu określonej czynności związanej z dbaniem o czystość. Następnie realizowaliśmy tematy dotyczące higieny: jamy ustnej, nosa i ucha, czystości dłoni, zasad korzystania z toalety, mycia ciała, włosów oraz pielęgnacji skóry, a pomagali nam przy tym zabawni bohaterowie, jak Łapson, Zakatarzynka, Gładzio i inni. Obejrzeliśmy wybrane przygody z ich udziałem, więc przy okazji zabawy nauczyliśmy się naprawdę dużo. Najbardziej podobały nam eksperymenty z wodą i mydłem, które udowodniły nam, że Brudniaki boją się nie tyle wody, co wody z mydłem:-) Na zakończenie akcji każde dziecko, które oddało uzupełniony dzienniczek, wylosowało sobie kolorową gąbkę: misia, autko, wielorybka lub kaczuszkę.

Dziękujemy Państwu za współpracę!

K. Ratajczyk i A. Węglewska