Zabawy piaskiem kinestetycznym/ wesoła orkiestra- grupa IV

      Możliwość komentowania Zabawy piaskiem kinestetycznym/ wesoła orkiestra- grupa IV została wyłączona

Zabawy piaskiem kinetycznym- było dużo frajdy. Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy, jednak nie zawsze mają taką możliwość. Kolorowy piasek kinetyczny pozwala na stworzenie piaskownicy w przedszkolu. Zabawa piaskiem świetnie oddziałuje na zmysł dotyku u dziecka,  korzystnie wpływa na integrację sensoryczną. Tego rodzaju zabawy stymulują koordynację wzrokowo-ruchową i ćwiczą sprawność manualną.

 

Gra na garnkach, miskach to świetna zabawa, która za każdym razem pozwala nam tworzyć zupełnie inne melodie. W zależności od ustawienia kąta padania łyżki oraz siły uderzenia możemy uzyskać różnorodne barwy dźwięku.

Sylwia Stępińska