Zabawy dla gr. I – 08.04.20

      Możliwość komentowania Zabawy dla gr. I – 08.04.20 została wyłączona

Witajcie, kochane dzieciaki!😀

Jak przygotowania do świąt? Pomagacie trochę rodzicom?

Jesteśmy ciekawe, czy słuchałyście naszej piosenki „Wielkanocny poranek”, dodanej w poniedziałek? Jeśli tak, to z łatwością odpowiecie na pytania: Kiedy baranek dzwoni dzwonkiem? Co zrobiły wielkanocne bazie-kotki? Gdzie podskakuje kurczątko z zającem?

Dziś porozmawiamy sobie trochę o wielkanocnym poranku. Posłuchajcie opowiadania o Ani:

W przedświąteczny sobotni poranek Ania wstała bardzo wcześnie. Kiedy zeszła na dół czuła, że w domu dzieje są coś niezwykłego. Zajrzała do pokoju. Panowała tam niesamowita krzątanina. Domownicy, mama, tata i jej dwaj starsi bracia byli czymś bardzo przejęci i nie zwracali uwagi na małą Anię. Może o mnie zapomnieli? – pomyślała dziewczynka. Ania patrzyła, co robi jej rodzina: mama piekła w kuchni pyszne babki i mazurki, jej bracia pomagali tacie w sprzątaniu domu, tylko ona nic nie robiła. Ale gdy zobaczyła ją mama, zaprosiła córeczkę do stołu, zawołała resztę rodziny i razem zaczęli malować jajka, które mama wcześniej ugotowała. Dziewczynce to zajęcie bardzo się podobało i chciała malować je przez cały dzień. Ale w pewnym momencie tata ściągnął z szafy koszyk i postawił go na stole. Powiedział wtedy:  – Najwyższa pora przygotować święconkę i pójść z nią do kościoła. Ania popatrzyła się na tatę ze zdziwieniem i pomyślała: – Co to jest ta święconka? A wy jak myślicie, co to jest święconka?

Odpowiadanie na pytania dotyczące tekstu:

  • Co robili domownicy?
  • Jak myślicie do czego się przygotowywali?
  • Co to jest święconka?
  • Gdzie się chodzi ze święconką, z kim powinniśmy iść?
  • Czy koszyczek przyda się nam w niedzielny poranek? Co będziemy z nim robić?

Jeżeli odpowiedzieliście już na wszystkie pytania, obejrzyjcie:

KOSZYCZEK-WIELKANOCNY-prezentacja-multimedialna

Zabawa „Budzimy bazie – kotki”. A teraz trochę ruchu. Usiądźcie na piętach,a mama (tata) cicho gra cicho na tamburynie, dzwonkiem, łyżką o łyżkę, itp. Coraz głośniejsza muzyka powoduje, że kotki budzą się ze snu i wyciągają się ku promieniom słońca, coraz wyżej i wyżej…

I prawie na koniec: macie do wyboru trzy karty pracy (pisanki lub koszyczek). Jeśli nie  możecie ich wydrukować, sami narysujcie, namalujcie, wyklejcie pisanki. Zróbcie je pięknie♥

pisanki

Teraz już na pewno będziecie wiedzieć, co wkładamy do wielkanocnego koszyczka i pomożecie rodzicom. Czekamy na Waszą relację, buziaczki😀

PS Spędzajcie najwięcej czasu na dworze, po piękna pogoda!

K.Ratajczyk & A. Bugajska