Wizyta pana policjanta w grupie I

      Możliwość komentowania Wizyta pana policjanta w grupie I została wyłączona

Niedawno naszą grupę odwiedził niezwykły gość – policjant, zaproszony przez mamę Daniela i Dawida. Pan Piotr Kot pracuje na PP w Klukach.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant wytłumaczył nam, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Jednak największą atrakcją był pokaz: munduru „codziennego”i tu bogato wyposażonej kamizelki oraz munduru policji i wyposażenia z oddziału prewencji, w którym pan Piotr zabezpiecza np. przebieg meczu piłkarskiego. Dzieci chętnie przymierzały wybrane elementy „stroju”, a także z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie i słodkie „co nieco”, a nasz gość obdarował nas cukierkami i kolorowankami.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie!

K. Ratajczyk