WARSZTATY PSZCZELARSKIE – I i II GRUPA

      Możliwość komentowania WARSZTATY PSZCZELARSKIE – I i II GRUPA została wyłączona

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich prowadzonym przez pszczelarza Pana Serafińskiego Dariusza – Pasieka w Lipce. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas  warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Wszystkie dzieci degustowały też różne gatunki miodu oraz przymierzały dziecięce stroje pszczelarskie.

przedszkolaki  miały możliwość tym razem samodzielnie wykonać pachnące woskiem świece. Otrzymały również w ramach warsztatów zestaw upominkowy.

Prowadzący, to prawdziwy pasjonat, a miody…mniaaaaaaam

Z PEWNOŚCIĄ SPOTKAMY SIĘ PONOWNIE.

Anna Smolarek