W PIEKARNI- II GRUPA

      Możliwość komentowania W PIEKARNI- II GRUPA została wyłączona

Tym razem wybraliśmy się na spacer do pobliskiej piekarni. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.  Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Piekarz opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa.

Każdy przedszkolak otrzymał również świeżą bułkę 🙂

Serdecznie dziękujmy  Panu Szymonowi Chinalskiemu  oraz wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i  miłą atmosferę.

ANNA SMOLAREK