UWAGA! GRUPA DRUGA WRACA DO PRZEDSZKOLA!

      Możliwość komentowania UWAGA! GRUPA DRUGA WRACA DO PRZEDSZKOLA! została wyłączona

UWAGA! GRUPA DRUGA WRACA DO PRZEDSZKOLA!

Od dnia 9 listopada 2020 r. (poniedziałek)

grupa druga „niebieska” wraca do przedszkola na zajęcia stacjonarne.

W celu ograniczenia możliwości zakażenia prosimy o stosowanie się do zasad, w tym najważniejszej:

  • przyprowadzamy dziecko zdrowe;

Szanowni Państwo!

Mimo wielu apeli i przypomnień zdarza się, że dzieci przychodzące do przedszkola mają objawy infekcji. Lekki kaszel, niewielki katar – to nic takiego, nie ma z czego robić dramatu, to tylko alergia (!). Jednak konsekwencje osłabienia odporności dziecka, czy możliwego rozsiania infekcji na resztę grupy ponosi wielu ludzi. Łatwiej wówczas o zakażenie zdradliwym wirusem i poważne zachorowanie. Kiedy grupa 25 dzieci trafia na kwarantannę, taka sama liczba rodzin musi zapewnić im opiekę, wychowawcy i pomoc nauczyciela podlegają przymusowemu odosobnieniu i nie mogą normalnie pracować, choć są zdrowi, przedszkole podlega procesowi dekontaminacji… 

Wszyscy też pełni są obaw o zdrowie swoje i swoich rodzin. Zapewne zdają sobie Państwo sprawę, że wśród dzieci trzy- i czteroletnich nie ma mowy o zachowaniu dystansu. Dzieci wymagają nierzadko pomocy w samoobsłudze (w tym w toalecie czy podczas posiłku), czasem płaczą i potrzebują utulenia, cały czas są w ruchu i kontaktują się ze wszystkimi osobami w grupie. Każda infekcja ma doskonałe warunki, żeby się rozprzestrzenić.

My, dorośli, winniśmy zachowywać się odpowiedzialnie. Od nas można tego wymagać bez konieczności tłumaczenia. Od wielu miesięcy przedszkole pracuje w stanie podwyższonego ryzyka, z obostrzeniami i ograniczeniami, które nikogo nie cieszą i sprawiają dodatkowe kłopoty czy niedogodności. Jednak proszę zauważyć, że nadal pracownicy obsługi muszą zwracać uwagę niektórym rodzicom, iż należy dezynfekować ręce, zasłaniać usta i nos, nie gromadzić się w szatniach, zachowywać dystans, przestrzegać godzin odbioru dzieci… Doprawdy, uważam  że nie tylko personelowi przedszkola powinno zależeć na zwykłej, stacjonarnej pracy naszej placówki. Przecież wykonywanie obowiązków „z wykorzystaniem metod i technik pracy na odległość” – krótko mówiąc praca zdalna – z naszymi wychowankami bez domowej pracy rodziców jest zwyczajnie niemożliwa. Czyli niefrasobliwie zaniedbując podstawowe środki ostrożności, sami przyciągamy kłopoty nad nasze głowy.

Nauczyciele i personel przedszkola chcą pracować stacjonarnie. Bezpośrednia praca z dziećmi i dla dzieci to sens naszego działania. Oczekujemy od Państwa wsparcia i roztropnej współpracy. Nie spowodujemy, że zagrożenie epidemiczne zniknie, jednak wspólnie możemy ułatwić sobie przetrwanie tego trudnego czasu i szczęśliwe doczekanie spokojniejszych dni.

Zasad przedszkolnych ciąg dalszy:

  • dziecko przyprowadza jeden rodzic/opiekun;
  • rodzic/opiekun zasłania nos i usta, dezynfekuje ręce;
  • przebywamy w szatni jak najkrócej, pilnujemy odległości od innych osób;
  • stosujemy się do poleceń obsługi, w szczególności w zakresie zachowania dystansu;
  • w miarę możliwości sprawy z wychowawcą załatwiamy on-line lub telefonicznie.

Obecnie nie posiadamy informacji o nowym zagrożeniu zakażeniem u dzieci oraz u pracowników przedszkola.

O ewentualnej zmianie sytuacji w przedszkolu będziemy informować Państwa na bieżąco.

Dziękuję rodzinom, które aktywnie włączyły się w pracę zdalną dzieci w minionym tygodniu. Dla wychowawców Państwa zaangażowanie i współpraca są szczególnie wartościowe i oczekiwane. Kwarantanna jest wówczas znośniejsza i nie dłuży się niemiłosiernieJ

Pozdrawiam serdecznie,

Dyrektor Przedszkola

Agnieszka Grabowska