TŁUSTY CZWARTEK- II GRUPA

      Możliwość komentowania TŁUSTY CZWARTEK- II GRUPA została wyłączona

I cóż z tego, że to bomba kaloryczna. Tradycja w narodzie rzecz święta, a my – Przedszkole Samorządowe w Szczercowie– dobre tradycje pielęgnujemy. Stąd Tłusty Czwartek bez pączków byłby jakiś niepełny. Ale nie u nas… Od samego rana zapach pieczonych pączków unosił się w powietrzu, gdyż Panie w kuchni nie próżnowały. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się o samych zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Dzieci napatrzywszy się na zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków, związanych z tym wydarzeniem, nie mogły doczekać się swojego przydziału, który dla nich był przewidziany. Podczas pracy plastycznej przedszkolaki wyklejały piękne „pączusiowe” obrazki. Samą wisienką na torcie był obiecany pączek, który każdy przedszkolak zjadł z ogromnym apetytem.

ANNA SMOLAREK