Temat: Opiekujemy się zwierzętami. 15.11.2021 GR II

      Możliwość komentowania Temat: Opiekujemy się zwierzętami. 15.11.2021 GR II została wyłączona

Dziś witamy Was na naszej stronie. Zachęcamy do częstych odwiedzin, ponieważ znajdziecie tutaj ciekawe zabawy.  Mamy nadzieje, że czas spędzony w domu upłynie Wam miło i z naszymi propozycjami zajęć nie będziecie się nudzić.

 

  1. Jakie zwierzę chodzi tak, jak ja? – zabawa naśladowcza.
  2. Rodzic demonstruje obrazki przedstawiające zwierzęta hodowane w domu (np.: kot, pies mały, pies duży, mysz, żółw) i  ich sposób poruszania się. Kot – ciche czworakowanie, skradanie się i  miauczenie; piesek – dynamiczne przeskakiwanie z nogi na nogę i  szybkie, urywane poszczekiwanie; pies – wolne chodzenie na dwóch nogach i  obwąchiwanie; mysz – szybkie, ale ciche bieganie, żółw – bardzo wolne czworakowanie. Zadaniem dzieci jest sprawne reagowanie na polecenie i  staranne naśladownictwo zwierzęcia.

 

3. Nasze zwierzęta – oglądanie zdjęć zwierząt i rozmowa na ich temat z rodzicami.

4. Opiekujemy się zwierzętami – wypowiedzi inspirowane obrazkami i własnymi doświadczeniami dzieci.

5. Dlaczego opiekujemy się zwierzętami? W jaki sposób opiekujemy się psem /kotem, chomikiem, kanarkiem itp.?

6. Cześć, hej, hi, halo, bonjour – przyjacielu – zabawa ruchowa. Dzieci przy muzyce poruszają się swobodnie (chodzą, biegają, przeskakują z nogi na nogę). Na przerwę w muzyce podchodzą do rodziców/rodzeństwa i  witają się werbalnie, słowem zaproponowanym przez towarzysza zabawy. Zwracamy uwagę na, w miarę wierne powtórzenie oraz mowę pozawerbalną towarzyszącą przywitaniu się z przyjacielem. Przy kolejnych powtórzeniach zabawy proponujemy, aby dzieci samodzielnie wybierały formę powitania (słowo, gest).

7. Opiekujemy się zwierzętami – kolorowanie obrazka. Wybierz obrazek:

8. Koci masażyk: Mały kotek biega (szybkie przebieranie palcami po plecach). Mały kotek drapie (lekkie drapanie). Mały kotek mlaska i mleczko mu się śni (opukiwanie opuszkami palców). Mały kotek śpi (kręcenie spirali palcami)

9. Płotek dla kotka – układanie z: patyczków, wykałaczek, tasiemek, pasków papieru.

Dla chętnych mamy jeszcze takie karty pracy:

Życzymy miłej zabawy i pozdrawiamy A. Bugajska i A. Smolarek