Teatrzyk kamishibai „Żabi król” w grupie III

      Możliwość komentowania Teatrzyk kamishibai „Żabi król” w grupie III została wyłączona

27.05.2022r. dzieci z grupy III miały możliwość obejrzenia bajki pt. „Żabi król” za pomocą przenośnego teatru- Kamishibai (jap. Kami ” papier, shibai” sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrobrazkowym” albo „teatremnarracji”. Pani Anna Matuszak- bibliotekarka przedstawiła dzieciom bajkę pt. „Żabi król” za pomocą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie „papierowych slajdów”. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie. Po przedstawieniu dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez panią bibliotekarkę. Bardzo dziękujemy za spotkanie:)

Sylwia Stępińska