„Szkoła do hymnu”

      Możliwość komentowania „Szkoła do hymnu” została wyłączona

Szanowni Rodzice!

We wtorek 10 listopada o godzinie 11.11 nasze przedszkole weźmie udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii „Mazurka Dąbrowskiego” odśpiewamy w grupach, a nie tak jak w minionych latach na sali gimnastycznej. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, a także do śpiewania/utrwalania pierwszej zwrotki i refrenu hymnu. Chętne dzieci mogą nauczyć się dalszych zwrotek. Poniżej prezentujemy link z podkładem instrumentalnym oraz słowa hymnu.

 

„Mazurek Dąbrowskiego”

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.

Marsz, marsz, Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski.
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami.
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

Marsz, marsz, Dąbrowski…

Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania
Wrócim się przez morze.

Marsz, marsz, Dąbrowski…

Już tam ojciec do swej Basi
Mówi zapłakany –
Słuchaj jeno, pono nasi
Biją w tarabany.

Marsz, marsz, Dąbrowski…

 

Link do ulotki „Szanuj, kochaj, chroń”:

https://dokumenty.men.gov.pl/153683e6-bb65-4035-96fb-e856421e0142/szanuj_kochaj_chron_broszuramon.pdf