Szanowni Państwo Rodzice!

Możliwość komentowania Szanowni Państwo Rodzice! została wyłączona

Szanowni Państwo Rodzice!

Już wiadomo – do Świąt Wielkanocnych nie zobaczymy się w Przedszkolu.

Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci i o Was drodzy Rodzice.

Dołóżmy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań w sytuacjach problemowych. Działajmy zgodnie z hasłem: „W czasie paniki zarażaj spokojem” J

Dzieci w przedszkolu „uczą się” świata poprzez zabawę.

Przytoczę zapis z podstawy programowej: „Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa(…)

Na stronie internetowej przedszkole.szczercow.pl od 17 marca zamieszczamy propozycje materiałów i możliwych form ich realizacji przez dziecko w domu.

Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić? Pozwólmy wybierać. Dziecko świetnie rozwija się nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień. Zachęcajmy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, a szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM nie tylko teraz – zawsze znajdźmy ten czas.

Bo może zdarzyć się tak, że po wygaśnięciu epidemii dziecko powie: Mamo, tato jak był koronawirus, to było fajnie, bo bawiliście się ze mną…

Życzę wszystkim zdrowia, cierpliwości i wytrwałości. Zapraszam do kontaktu telefonicznego z Przedszkolem 504 055 859 lub mailowego – przedszkole.szczercow@gmail.com

Odpowiem na nurtujące Państwa pytania dotyczące spraw przedszkolnych. Również nasi nauczyciele służą Państwu pomocą i wsparciem w miarę swoich możliwości.

Z wyrazami szacunku,

Agnieszka Grabowska