Szanowni Nauczyciele! Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

      Możliwość komentowania Szanowni Nauczyciele! Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci! została wyłączona

Szanowni Nauczyciele! Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

Już od miesiąca pozostajemy w obowiązkowej izolacji. Czynności, które dotąd były codziennie wykonywane i wydawały się oczywiste, proste – przyjście do Przedszkola, praca zawodowa, zakupy, rekreacja – z dnia na dzień są dla większości niedostępne. Nagle tęsknimy do zwyczajnego życia, które już nie wydaje się takie nudne, monotonne i uprzykrzone. Musieliśmy nauczyć się bezpiecznych zachowań, na nowo zorganizować swój dzień, opiekę nad dziećmi, zaopatrzenie.

A tu Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami. Też będą inne, niż zazwyczaj – bez możliwości pójścia na wspólną modlitwę do kościoła, bez tłumnych spotkań z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Bez wiosennych spacerów i wyjazdów. Od nas zależy, aby Święta „inne” nie oznaczało „gorsze”. Niespodziewanie otrzymaliśmy szansę na skupienie się nad sprawami, na które zazwyczaj brakowało nam czasu. Wspólna zabawa i praca z dziećmi, czy to porządki, czy gotowanie, pieczenie, ozdabianie jajek, proste prace na działce czy w ogródku. Czas na chwilę zadumy, refleksję nad darem, jakim jest życie, szczególnie życie z najbliższą rodziną, ludźmi ukochanymi, choć przecież nie raz doprowadzającymi do szewskiej pasji;)

Życzę, aby wszyscy Państwo, duzi i mali, znaleźli w sobie i wydobyli drzemiące pokłady miłości, nadziei i wiary we wspólne, dobre, spokojne i radosne jutro.

Z okazji Wielkiej Nocy przesyłam najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych Świąt. Niech ten czas spędzony z rodziną wypełni Państwa serca spokojem i radością.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Agnieszka Grabowska

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Szczercowie