Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- II grupa

      Możliwość komentowania Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- II grupa została wyłączona

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi.

W tematykę obchodów wprowadziły dzieci filmy: „Amazing things Happen” oraz „Dziwne, niepojęte. Autystyczne dziecko”.

Przedszkolaki rozmawiały o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji tych osób. Dzieci dowiedziały się, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Poprzez doświadczenia sensoryczne mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości.

Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Niebieska dłoń dla mojego przyjaciela”.

ANNA SMOLAREK