Świąteczne pierniczki- zajęcia otwarte dla rodziców gr.III

      Możliwość komentowania Świąteczne pierniczki- zajęcia otwarte dla rodziców gr.III została wyłączona

11 grudnia był dla naszej grupy bardzo pracowity, bowiem wspólnie z rodzicami mieliśmy przyjemność piec świąteczne pierniczki. Dzieci  od samego rana wyposażone w foremki, fartuszki, czapki kucharskie i wałeczki czekały niecierpliwie kiedy zacznie się pieczenie ciastek.  Gdy nadszedł ten moment wszystkie przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w przygotowaniach do pieczenia pierników: poznały niezbędne składniki do wyrobu pierników, odpowiednio się ubrały, umyły rączki i wspólnie  przystąpiły do pracy.  Wtedy zaczęło się wałkowanie, wykrawanie gwiazdek, choinek i innych kształtów by móc po chwili włożyć pierniczki do piekarnika i napawać się ich zapachem. Między czasie gdy pierniczki się piekły dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy: zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, nauczyły rodziców układu ruchowego pt,; „Choineczki” oraz pokazały swoje umiejętności w rozpoznawaniu kolorów i brakujących elementów na choinkach.  Wreszcie nadszedł moment kulminacyjny i po ostygnięciu pierników mogliśmy ozdobić swoje dzieła jak również dokonać ich degustacji.  Pierniczki były pyszne, a zabawy było co niemiara.

Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom za udział w zajęciach i liczymy na obecność podczas kolejnych spotkań :).

Beata Kukieła i Justyna Jaśkiewicz