Propozycje zabaw w dniu dzisiejszym II gr. 18.03.2020

Możliwość komentowania Propozycje zabaw w dniu dzisiejszym II gr. 18.03.2020 została wyłączona

1.

źródło: karty pracy przedszkolaka

Ponieważ mamy zmienną pogodę proponuję dobrać odpowiednie elementy stroju:

źródło: bliżejprzedszkola.pl

A. Bugajska

2.   Wiek przedszkolny to okres wzmożonego wzrostu organizmu dziecka. Ruch jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, nabywania doświadczeń, kształtowania nawyków, postaw i umiejętności, rozwijania uczuć społecznych . Szeroko pojęte zdrowie (w sensie fizycznym, psychicznym i społecznym) kojarzy się zawsze z prawidłowym rozwojem fizycznym i pełną sprawnością ruchową. Aktywność fizyczna i sport są w życiu człowieka istotnymi wartościami, które stanowią płaszczyznę procesów edukacyjnych. Ważnym ogniwem w kształtowaniu takich całożyciowych postaw, zachowań i umiejętności jest przedszkole. Dzieci w wieku przedszkolnym znajdują się w okresie wzmożonej potrzeby aktywności ruchowej.

Proponuję zabawę ruchową. Każda literka odpowiada literze w imieniu dziecka, do którego przypasowana jest jakaś aktywność ruchowa.

Daria Ziejewska

3.Bajka dla dzieci o koronawirusie. O złym królu i dobrej kwarantannie.

bajka o koronawirusie

BAJKA POCHODZI ZE STRONY: https://poznan.naszemiasto.pl/bajka-dla-dzieci-o-koronawirusie-o-zlym-krolu-i-dobrej/ar/c15-7601795?fbclid=IwAR3lCX11hXo_elUetQZ94qtDa2_3XCHUi540psjUtc8rfVz58POeHAn0mmA

ANNA SMOLAREK