Prezent dla babci i dziadka – 18.01.2022 – gr. III i gr. IV

Możliwość komentowania Prezent dla babci i dziadka – 18.01.2022 – gr. III i gr. IV została wyłączona

Temat dnia: Prezent dla babci i dziadka

Data: 18.01.2022

Źródło: Google

Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na dzisiejsze zajęcia bo dziś będziecie potrzebowali dużo energii i motywacji do pracy:). Dzisiaj przygotujemy niespodziankę. Dla kogo?  Świetnie dla babci i dziadka:)

Nie traćmy, więc czasu i zaczynajmy!

1. Zabawa na powitanie ,, Wesołe powitanie” – improwizujemy ruchem tekst piosenki.

Dziś wesoło się witamy
Wszystkich w koło pozdrawiamy
Z tyłu , z przodu , wokół nas,
Już zabawę zacząć czas,
Zatańcz ze mną taniec mój,
Rączki w górę, rączki w dół,
Całe ciało wprawiaj w ruch,
Główkę, nóżki oraz brzuch,
Porusz troszkę bioderkami,
Dotknij łokci , kolankami,
Lewą ręką chwyć z a włos,
Prawą złap się za swój nos,
Zatańcz ze mną taniec mój,
Rączki w górę, rączki w dół,
Całe ciało wprawiaj w ruch,
Główkę, nóżki oraz brzuch.

2.Teraz usiądźcie wygodnie popatrzcie na ilustrację i posłuchajcie wiersza:

„Moja rodzina i ja”
Mama i tata,
i jeszcze ja!
Babcia i dziadek, chomiki dwa!
Pod jednym dachem w zgodzie mieszkamy
i się wzajemnie bardzo kochamy.
I nikt nikomu nie przypomina,
że najważniejsza w życiu rodzina!

autor: B. Szelągowska

Rozmowa na temat wiersza. Rodzic zadaje pytania:
− O kim jest ten wiersz?
− Co jest najważniejsze w rodzinie?
− Kto mieszka z Tobą w domu?
− Kto należy do twojej najbliższej rodziny?
− Jaka jest Twoja rodzina?

3. Oglądanie zdjęć i albumów rodzinnych.
Wspólne z dzieckiem oglądanie zdjęć rodzinnych, omówienie miejsc i sytuacji, w których
zostały one zrobione. Podanie imion bliskich wchodzących w skład najbliższej rodziny.

4. Wykonanie następnego zadania umili Wam piosenka „Moja babcia i mój dziadek”:

5. Teraz możemy przystąpić do wykonania prezentu dla babci i dziadka. Chcemy Wam zaproponować wykonanie laurki profilaktycznej przekazanej do naszego przedszkola przez Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie. Na jednej stronie przygotujecie z dziećmi rysunek/wyklejankę/ lub coś innego według własnego pomysłu.

Dzień babci i dzień dziadka (2022)- 1

Dzień babci i dzień dziadka (2022) – 2

Dzień babci i dzień dziadka (2022) – 3

Zadanie specjalne:  ważne jest wykonanie zdjęcia dziecka przy pracy nad laurką, a także zdjęcie jak laurka zostanie wręczona babci/ dziadkowi /dziadkom. Zebrane materiały przekażemy do KPP w Bełchatowie.

6. Przedstawiamy także propozycję wykonania ramki do autoportretu babci/ dziadka/ dziadków. Zadaniem rodzica jest przygotowanie: ramki z szarego papieru/ sztywnego papieru; gotowych elementów np. z dziurkaczy, można powycinać różne kształty z kolorowego papieru do ozdabiania, klej w sztyfcie. Dzieci przygotowaną ramkę ozdabiają według swojego pomysłu. Spróbujcie narysować swoich dziadków do przygotowanych ramek lub wklejcie zdjęcia.

Źródło: Google

Wybierzcie jaki upominek chcecie wykonać dla swoich kochanych dziadków i prześlijcie nam zdjęcia Waszych prac 🙂

7. Na koniec naszego spotkania zaproście Rodziców do zabawy, którą na pewno znają z dzieciństwa – „Kolory”.
Potrzebna będzie piłka. Mamusia lub Tatuś rzuca Wam piłkę wymieniając nazwy różnych
kolorów. Waszym zadaniem jest złapać piłkę. Tylko kolor czarny oznacza, że piłki złapać nie
można. Jeśli złapiecie piłkę na kolor „czarny” lub jej nie złapiecie przy innym kolorze –
musicie wykonać jakieś zadanie.

Mamy nadzieję, że miło spędziliście dzisiaj dzień. Do zobaczenia już jutro:)

Sylwia Stępińska, Joanna Szcześniak