Poznajemy pracę pań kucharek- z wizytą w przedszkolnej kuchni- grupa IV

      Możliwość komentowania Poznajemy pracę pań kucharek- z wizytą w przedszkolnej kuchni- grupa IV została wyłączona

Kuchnia jest dla dzieci fascynującym miejscem . Różnorodność pojemników, łyżek, mieszadeł, garnków i akcesoriów kuchennych, a także produktów żywnościowych , działa na ich wyobraźnię. Możliwość eksperymentowania w kuchni i jej odkrywanie sprawia, że zawód kucharki, o którym przedszkolaki z grupy IV rozmawiały w przedszkolu, kojarzy się niemalże z czarami magika, który z niczego wyczarowuje coś, a w tym przypadku – same pyszne i zdrowe posiłki. Przedszkolaki, poznając zawód kucharza, zapoznały się nie tylko z pomieszczeniem kuchennym i przedmiotami niezbędnymi w kuchni, ale także z zasadami bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w kuchni. O tajnikach swojej pracy opowiadała załoga kuchni przedszkolnej pani Renata Kochelska oraz pani Anna Brzezińska.

Dziękujemy za spotkanie i obiecujemy wszystko zjadać!!!

Sylwia Stępińska