MISIE CIASTECZKA- ZABAWY KULINARNE- II GRUPA

      Możliwość komentowania MISIE CIASTECZKA- ZABAWY KULINARNE- II GRUPA została wyłączona

W dniu 24 listopada piekliśmy ciasteczka- Misie. Pozornie banalne działanie kulinarne – przygotowanie ciasteczek ma wiele ukrytych zalet pod warunkiem, że to dzieci będą wykonywały pracę, a Wy drodzy rodzice będziecie ich dyskretnymi pomocnikami.

  • Przygotowanie ciasta to wspaniałe ćwiczenie sensoryczne pozwalające doświadczyć różnych faktur, konsystencji, temperatury (zimne masło), zapachów
  • Ćwiczenie manualne dla dłoni – wzmacnianie mięśni, praca paluszków
  • Wiara we własne możliwości – zrobiłem, dałem radę, potrafię
  • Radość z bliskości, bycia razem, możliwości wspólnego działania
  • Rozwijanie kreatywności, wyobraźni – mogę tworzyć wg własnego pomysłu
  • Okazja do wprowadzania i wdrażania do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas pracy w kuchni – dziecko powinno wiedzieć, że jest to obszar, w którym nie może działać zupełnie samodzielnie, a jedynie pod opieką dorosłych
  • Efekt naszej pracy zanim przeznaczony zostanie do konsumpcji może być uprzednio wykorzystany do działań edukacyjnych: przeliczania, grupowania wg wielkości i kształtu, układania rytmów i wzorów, tworzenia zbiorów.

Anna Smolarek