Lukrowane pierniczki-gr.IV

      Możliwość komentowania Lukrowane pierniczki-gr.IV została wyłączona

Pieczenie pierniczków to jeden z najprzyjemniejszych zwyczajów Bożonarodzeniowych, dlatego też nie ma się co dziwić, że dzieci od rana dopytywały kiedy rozpoczniemy zajęcia kulinarne. Gdy nadeszła pora przedszkolaki pełne zapału przystąpiły do pracy. Na początek wysłuchały tekstu piosenki pt,; „Świąteczne pierniczki”, z którego dowiedziały się jakie produkty potrzebne są do przygotowania ciasta. Po wymieszaniu składników  oraz wyrobieniu ciasta przyszedł czas na wykrawanie foremkami kształtów ciastek, które trafiły do piekarnika. Najwięcej przyjemności sprawiło jednak dzieciom dekorowanie pierników. Gdy na stołach pojawił się lukier, kolorowe posypki, czekolada oraz lukrowe pisaki dzieci puściły wodze fantazji i zamieniły się w prawdziwych cukierników.  Każdy pierniczek był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy skończyliśmy dekorowanie, przyszedł w końcu czas na degustację. Teraz śmiało możemy zaśpiewać słowa piosenki… „Od dziś każdy przedszkolaczek wie jak pierniczki robi się”. Na zakończenie zajęć każdy mógł zamienić się w świątecznego pierniczka wykonując pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.