KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

      Możliwość komentowania KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY została wyłączona

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Szanowni Państwo!

”Natura jest wszędzie wokół nas. Otacza nas i zachwyca. Koi zmysły krajobrazami, kolorami, dźwiękami i zapachami, a przebywanie na jej łonie pozwala nabrać sił, odetchnąć i oczyścić umysł. Jesteśmy jej częścią i jednocześnie mamy na nią największy wpływ.

Niestety rozwój cywilizacji i wynikające z tego zanieczyszczenia środowiska negatywnie wpływają na kondycję natury. Dlatego już dziś musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby ten negatywny wpływ ograniczyć. Do naszych codziennych nawyków coraz częściej wchodzą działania związane z  ruchem zero waste, upcyclingiem i recyclingiem. Staramy się mniej wyrzucać, a więcej używać ponownie, naprawiać czy oddawać niepotrzebne rzeczy do specjalnych punktów. Segregacja odpadów, odpowiedzialne podejście do zakupów, oszczędzanie wody, energii, czy dbałość o czystość powietrza – to podstawowe działania, które powinny towarzyszyć nam każdego dnia. 

Takiego podejścia i codziennych nawyków powinniśmy uczyć dzieci od najmłodszych lat, przekazując im potrzebną wiedzę oraz będąc dla nich dobry przykładem. Wierzymy, że takie działania uwrażliwią młode pokolenie na kondycję natury i stan otaczającego je świata. Sprawią, że młodzi ludzie poczują, że mają pozytywny wpływ na przyszłość naszej planety”         

 

Drodzy Rodzice, bierzemy udział w bardzo ciekawym programie, promującym postawę proekologiczną. Zachęcamy Państwa do tego, aby z dziećmi w wolnym czasie obejrzeć ciekawe filmiki, posłuchać audiobooków. Będziemy w grupach realizować tą tematykę i zadania, które poleca nam Kubuś. Na stronie programu – KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY są także ciekawe gry i zabawy. Wchodzimy w  zakładkę DLA DZIECKA, znajdziemy tam piosenki, filmiki, audiobooki, kolorowanki i inne wartościowe materiały. Będzie to świetna zabawa, a przy okazji nauka. Serdecznie polecamy Państwu tę stronę.

https://przyjacielenatury.pl/

https://kubus.pl/graj/

A. Bugajska i S. Stępińska