II GRUPA- 13.05.2020

Możliwość komentowania II GRUPA- 13.05.2020 została wyłączona

W środę zapraszamy Was na „Koncert na łące”:)

1. Wysłuchajcie wiersza:

2. Karta pracy, cz. 2, s. 44.

Nazywanie zwierząt przedstawionych na zdjęciach. Rytmiczne dzielenie ich nazw.

3. Porozmawiajcie na temat piosenki.

−  O czym kumkała żabka żabce?

−  W co bawią się żabki, gdy skaczą?

−  Jaki głos wydają żabki?

Spróbujcie naśladować głosy żabek.

4. Cykl rozwojowy żaby- opowiadanie:

5. Co nam daje łąka?

6. Namalujcie farbami żabę/konika lub pomaluje :

7.

Anna Smolarek, Edyta Gagracz

Proponujemy przypomnieć sobie jeszcze inne utwory o żabkach:

Ćwiczenia oddechowe

Treść ćwiczeń:

• „Wąchanie kwiatów” – dzieci powoli wciągają powietrze noskami i równie powoli wydychają, czynność powtarzają kilkakrotnie
  • „Dmuchawce”– dzieci wciągają powietrze buzią i dmuchają jak najdłużej na dmuchawiec
  • „Chłodzenie zupy”– ręce złożone na kształt głębokiego talerza, dzieci wciągają powietrze noskami, a wydmuchują buzią jak najdłużej
  • „Chuchanie na zamarznięta szybę”– dzieci wciągają powietrze buzią, a następnie chuchają jak najdłużej
  • „Chuchanie na zamarznięte ręce”– jak wyżej
  • „Mecz ping – ponga”– dzieci siedzące po przeciwnych stronach stolika mają za zadanie dmuchać na piłeczkę tak aby nie spadła ze stolika

źródło: https://p24.przedszkola.net.pl/kacik-logopedyczny/cwiczenia-oddechowe.html

Kilka zabaw wyciszających dla Was:

Propozycje zabaw:

1. Walka paluszkowa – dzieci ustawiają palce dłoni w pary (kciuk do kciuka, wskazujący do wskazującego itd.), a następnie kolejno, palec po palcu, naciskają palcami na siebie. Potem naciskają na siebie wszystkimi paluszkami obu rąk jednocześnie. Tego rodzaju działanie ma na celu rozładowanie napięcia oraz daje możliwość wyładowania energii.
  2. Kocia gimnastyka – dzieci bawią się w przeciągającego się kota. W pozycji na czworaka po kolei naciągają wszystkie części ciała: wyginają grzbiet do góry, wyciągają przed siebie ręce, przyginają grzbiet do podłogi, zwijają się w kłębek. Następnie część dzieci staje w różnych miejscach sali, tworząc tunele do przejścia dla kotków. Potem tunele i kotki zmieniają się rolami. Zabawa ta ma na celu rozciągnięcie mięśni różnych partii ciała.
  3. Kołyska – dzieci siadają na dywanie w pozycji półleżącej. Nogi zginają w kolanach, ustawiając je w pozycji na krzyż, ręce oplatają na kolanach, głowy chowają. Następnie delikatnie kołyszą się do przodu i do tyłu oraz na boki. Ćwiczenie to rozwija nawyk skupiania uwagi i zrozumienia.
  4. Oddychanie przeponą – przedszkolaki robią wdech nosem, a wydech ustami. Po pierwszym wdechu (bardzo głębokim) dzieci robią krótkie wydechy przez zaciśnięte wargi (można dzieciom powiedzieć, że ich zadaniem jest utrzymanie w powietrzu piórka). Następnie dzieci kładą sobie ręce na brzuchu i wykonują wdechy i wydechy (wdech nosem, wydech ustami – powietrze wypuszczają pomału), obserwując, jak rusza się przepona.

Źródło: https://www.wychowaniewprzedszkolu.com.pl/artykul/zabawy-relaksujaco-wyciszajace

Jeśli możecie spędźcie trochę czasu na świeżym powietrzu. Ubierzcie się cieplej, ostatnio jest chłodno. Mamy jeszcze dla Was kilka kart pracy, jeśli komuś będzie się nudzić:

A. Bugajska i D. Ziejewska