GRUPA I i II- 29.06.2020

Możliwość komentowania GRUPA I i II- 29.06.2020 została wyłączona

Witamy Was kochani w poniedziałek. Dziś „Wakacyjne rady”

1. Wysłuchajcie wiersza:

2. Karta pracy, cz. 2, s. 62.

Wysłuchajcie tekstu czytanego przez mamusie/tatusia. Kończenie każdego odczytanego zdania przez dzieci. Rysowanie tego, o czym jest w nich mowa. (Dotyczą one bezpiecznych wakacji).

3. „Wakacyjne rady– rozmowa na temat właściwego postępowania podczas wakacyjnego odpoczynku.

Porozmawiajcie z rodzicami na temat zagrożeń czyhających na dzieci podczas wakacji.

− Czy lubicie przebywać nad morzem?

− Na co powinniście tam uważać? (Parzące ameby, nie wchodzić do wody samemu, nie oddalać się od rodziców, nosić nakrycie głowy w słoneczne dni…).

− Na co powinniście uważać w górach? (Mieć odpowiednie obuwie, nie oddalać się od rodziców, mieć nakrycie głowy w słoneczne dni…).

− Na co powinniście uważać w lesie? (Nie zrywać i nie jeść nieznanych roślin, grzybów, nie hałasować, nie łamać gałęzi drzew i krzewów, nie oddalać się od rodziców…).

4. Wysłuchaj piosenki.

5. Zabawy ruchowe „skaczemy na skakance”:

6. Wykonanie pacynki kotka dla kolegi lub  koleżanki z Waszej wyprawki.

Wycinanie pacynki.

Zaginanie wzdłuż linii przerywanych.

Nakładanie kleju na pola z ukośnymi liniami i sklejanie pacynki.

Anna Smolarek, Katarzyna Ratajczyk, Daria Ziejewska 🙂