Gr II Temat: Papuga. 16.11.2021r.

Możliwość komentowania Gr II Temat: Papuga. 16.11.2021r. została wyłączona

Zapraszamy Was do zabaw. Miłego dnia 🙂

1. Jak papugi – ćwiczenia ortofoniczne.

Rodzic mówi: Jesteśmy papugami i  wszystko dokładnie powtarzamy. Rodzic wypowiada sylaby, które dzieci starają się wiernie powtórzyć:

ma – ko – czu

fi – ra – szu

go – ze – żu

dem – bom – chu

si – wa – gu.

Powtarzamy 2 – 3 razy.

1. Zabawy i  ćwiczenia gimnastyczne

Ćwiczenia z małymi butelkami wody i ściereczkami. (wszystkie ćwiczenia powtarzamy kilkakrotnie).

– Przekładamy wodę z ręki do ręki z przodu, następnie z tyłu za plecami, z ręki do ręki w górze nad głową, w dole z przodu na wysokości bioder.

– Kładziemy niedużą ściereczkę na głowie i  wykonujemy skłon głowy w przód, ściereczka spada na podłogę, podnosimy ją i wykonując przysiad znowu kładziemy na głowie, powtarzamy kilka razy zmieniając kierunek ruchu, skłon do tyłu i  na boki.

– Przekładamy butelkę raz pod jednym, raz pod drugim kolanem.

– Prawa noga ugięta i uniesiona w górę kładziemy ściereczkę na ugiętym kolanie i  utrzymujemy równowagę przez 6 sekund, rodzic liczy, zmiana nogi – pozycja jak wyżej, tylko kładziemy ściereczkę na stopie.

1. Papuga – kolorowanie obrazka. Wybieramy sobie jeden obrazek:

4. Koci masażyk.

Mały kotek biega (szybkie przebieranie palcami po plecach).

Mały kotek drapie (lekkie drapanie).

Mały kotek mlaska i  mleczko mu się śni (opukiwanie opuszkami palców).

Mały kotek śpi (kręcenie spirali palcami).

1. Które zwierzęta można hodować w domu – zabawa.

Rodzic demonstruje serię obrazków przedstawiających zwierzęta i  zadaje dzieciom pytanie: Które zwierzęta można hodować w domu? Po udzieleniu odpowiedzi nauczyciel pobudza myślenie dzieci zadając pytania:

Dlaczego można to zwierzę hodować?

Jak należy je żywić?

W jaki sposób opiekować się nim itp.

Dlaczego tego zwierzęcia nie można hodować w domu?

Karty pracy dla Was:

Pozdrawiamy A. Bugajska i A. Smolarek