Gr. II Papuga 4.02.2022

      Możliwość komentowania Gr. II Papuga 4.02.2022 została wyłączona

Dzień dobry, nie traćmy czasu i zabierajmy się do pracy:)

  1. Piórka papugi – cięcie pasków gładkiej bibuły (bez oznaczonej linii) i ćwiczenia oddechowe. Dzieci otrzymują wydzielone kawałki gładkiej bibuły w jaskrawych barwach i tną je na wąskie paski. Dzieci dmuchają na trzymane, wycięte paski. Rozwijanie umiejętności starannego cięcia nożyczkami z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa oraz wzmacnianie aparatu oddechowego.
  2. Jakie to zwierzę? – zagadki wizualne.

  1. Papuga – wykonanie pracy techniką kolażu. Dzieci kolorują papugę gąbką maczaną w lekko rozwodnionej farbie plakatowej i przyklejają papudze kolorowe paski bibułki, jako wybrany fragment piór, np. ogon lub cała papuga wykonana jest z pasków bibuły
  1. Papuga – zabawa ruchowa. Dzieci chodzą po pokoju. Na przerwę i hasło „czerwony” dzieci dotykają w swoim ubiorze czerwonego, hasło „zielony” – dotykają zielonego itd. Rodzic wyjaśnia, że papuga jest wielobarwna.
  2. Zabawa ruchowa Jakie zwierzę chodzi tak, jak ja? – zabawa naśladowcza.

Rodzic demonstruje serię 3 obrazków przedstawiających zwierzęta afrykańskie i naśladuje ich sposób poruszania się:

lew – chód na czworakach, skradanie się;

małpa – dynamiczne przeskakiwanie z nogi na nogę;

hipopotam – wolne chodzenie na dwóch nogach.

Rodzic kolejno pokazuje obrazki, a dzieci naśladują sposób poruszania się zwierząt. Zadaniem dzieci jest sprawne reagowanie na polecenie i staranne naśladownictwo zwierzęcia. Zabawę powtarzamy 2 – 3 razy.

  1. W Zagadkowie – odgadywanie zagadek słownych.

Lew, małpa i słoń, to dzikie zwierzęta, gdzie mieszkają, kto pamięta? (w Afryce, w zoo)

Biega w Afryce, ale gdy na drodze leży, po niej przechodzić należy. (zebra)

Pogłaskać go nie można, chociaż mówią na niego „kot” i korony nie ma, a mówią o nim „król”. (lew)

Długie szyje w łatki mają, jak się nazywają? (żyrafy)

Chociaż instrument dęty ma, to na koncertach na nim nie gra. (słoń)

Wiele kolorów ma, bo ten ptak, to …(papuga)

Przesyłajcie zdjęcia swoich prac.

Życzę Wam miłego weekendu.

A. Bugajska