Gr. II Karnawał. 7.02.2022

Możliwość komentowania Gr. II Karnawał. 7.02.2022 została wyłączona

Witam Was.

Dziś ostatni dzień kwarantanny i jutro już się widzimy. Teraz zapraszam do wspólnych zabaw:

Jak karnawał, to posłuchajcie sobie Brazylijskiej Samby Przedszkolaka, potańczcie z domownikami:)

1. Kim będę na balu – swobodne wypowiedzi na temat przebrań, strojów, rozmowa z rodzicami.
  2. Jestem smokiem – zabawa naśladowcza. Dzieci poruszają się w sposób i w tempie sugerowanym przez rodzica :

– Biegamy jak malutkie smoki.

– Idziemy tupiąc, jak głośne smoki.

– Skradamy się cicho, jak tajemnicze smoki.

– Podskakujemy jak wesołe smoki.

– Idziemy powoli, jak zmęczone smoki.

3.  Fajerwerki – rysowanie przy muzyce. Rysowanie do utworu:

Rysujemy co nam w duszy gra. Mogą to być linie, koła, różne wzory lub droga do zaczarowanego zamku, w którym dzieją się różne rzeczy. Jeśli chcemy rysujemy karnawałowe fajerwerki. Pobawcie się z różnymi kolorami.

1. Balonik – popularna zabawa ze śpiewem.

Dzieci wiążą koło z osobami z domu, wszyscy starają się stać jak najbliżej siebie, aby koło było jak najmniejsze. Stopniowo, powoli cofają się, powiększając koło i  śpiewają przy tym:

Baloniku nasz malutki rośnij duży okrąglutki.

Balon rośnie, że aż strach. Przebrał miarę, no i  trach

5. Zabawa ruchowa Smok i królewna – zabawa ze śpiewem (jak „Uciekaj myszko do dziury…”)

Królewno uciekaj za mury, bo goni cię smok ponury.

Jak cię dogoni smok bury, to ciebie porwie do góry.

6. Bajka o Kopciuszku – oglądanie lub słuchanie bajki.

Zapraszam na zabawy na świeżym powietrzu, jeśli pogoda pozwoli. Poganiajcie się z rodzicami lub rodzeństwem 🙂

Udanego dnia i do zobaczenia jutro.