Gr I. Wiosna na łące. 15.05.2020

      Możliwość komentowania Gr I. Wiosna na łące. 15.05.2020 została wyłączona

Witamy Was w piątek. Na początku życzymy miłego weekendu. Jeszcze dziś zapraszamy do wykonania karty pracy, cz.2, str. 45.

Najważniejszym dla Was zadaniem będzie wycieczka na łąkę. Jeśli pogoda nie dopisze lub nie macie jak się na nią wybrać, nic się nie stanie. Możecie to zrobić każdego innego dnia. Pospacerujcie i przy okazji podpytajcie rodziców, jakie są tam roślinki. Na pewno już wiele roślin znacie i czasami to Wy możecie rodzicom pokazać coś ciekawego. Jakie zwierzęta, owady spotkacie na łące? Wsłuchajcie się proszę w odgłosy łąki. Możecie się tam pobawić, pobiegać, pograć w piłkę lub inne ulubione gry. Można zabrać ze sobą lupy i lornetki, aby lepiej przyjrzeć się mieszkańcom łąki.

 

 

Posłuchajcie sobie bardzo ciekawego opowiadania Skrzata Borówki o łące:

 

 

Zdjęcia mieszkańców łąki:

Jeśli macie jeszcze siłę po spacerze, to proszę jeszcze takie zadania dla Was do wyboru:

Pozdrawiamy Was serdecznie.

A. Bugajska i K. Ratajczyk