Gr I i II Tulipany dla rodziców. Dzień Mamy. 26.05.2020

Możliwość komentowania Gr I i II Tulipany dla rodziców. Dzień Mamy. 26.05.2020 została wyłączona

Dziś jest bardzo ważny dzień – Dzień Mamy. Mamy wspaniałe mamusie i dlatego warto dla nich nauczyć się piosenki lub wierszyka. Najważniejszym dziś zadaniem dla Was jest to, aby najmocniej na świecie przytulić swoje kochane mamy i spędzić z nimi ten dzień. Wy jesteście najszczęśliwsi mając takie cudowne mamy a One nie posiadają się z radości mając Was. Wykonajcie dla nich laurkę lub coś pięknego im narysujcie. Przypomnijmy sobie piosenkę, mamusi będzie bardzo miło, kiedy ją zaśpiewacie 🙂 :

DLA CIEBIE MAMO

Dla ciebie kwiaty kwitną na łące
Dla ciebie wieje ciepły wiatr
Dla ciebie niebo jest tak błękitne
Do ciebie śmieje się cały świat

Ref.
La, la, la,la,la….

Dla ciebie świeci złociste słońce
Dla ciebie gwiazdy nocą ćmią
Dla ciebie ptaki śpiewają wiosną
Do ciebie śmieje się cały świat

Ref.
La, la, la, la, la…..

Teraz spróbujcie wykonać zadanie z książeczki na stronie 56 i 57:

Zapraszamy na kilka zabaw ruchowych:

Mama, tata oraz dziecko bawią się do wybranej przez Was piosenki, tańczymy w rytm muzyki, wokół obręczy położonej w środku. Kiedy muzyka cichnie, jedna osoba z rodziny, stara się szybko wejść do środka obręczy.

Układamy jedną obręcz obok drugiej. Jeśli mamy mało obręczy, możemy wykorzystać coś innego, np. chustki, sznurki, coś co będzie naszą obręczą w zabawie. Przeskakujemy z jednej obręczy do drugiej.

Do kolejnej zabawy potrzebne będą nam pary. „Zagniatamy ciasto.”

Jedna osoba leży na dywanie, na brzuchu, druga naśladuje zagniatanie ciasta, wykonując odpowiednie ruchy na plecach osoby z pary. Potem następuje zmiana.

Na końcu wędrujemy sobie po dywanie i „zbieramy kwiaty dla mamy” – skłony do przodu i wyprosty.

Segregujemy:

Wasze zadanie polega na tym, aby przyjrzeć się uważnie tym naczyniom z zabarwioną wodą. Powiedzcie proszę, gdzie jest wody najwięcej a gdzie najmniej? Wytłumaczcie, jak ustawilibyście naczynia od tego z najmniejszą ilością wody, do tego z największą ilością wody?

Na którym obrazku jest najmniej kwiatów a na którym jest ich najwięcej? Liczcie głośno kwiaty na każdym kolejnym obrazku.

Posłuchamy sobie piosenki:

„Żaby kumkają od rana,

że dzisiaj święto ma mama.

My mamę bardzo kochamy,

życzenia mamie składamy.

Żyj, droga mamo, żyj nam sto lat!

Bądź zawsze zdrowa i kochaj nas.

Żyj, droga mamo, żyj nam sto lat!

Bądź zdrowa i kochaj nas!”

Żaby rechocą od rana,

Że swoje święto ma tata.

My tatę bardzo kochamy,

życzenia tacie składamy.

Żyj drogi tato, żyj nam sto lat!

Bądź zawsze zdrowy i kochaj nas.

Żyj drogi tato, żyj nam sto lat!

Bądź zdrowy i kochaj nas!

Porozmawiajcie:

– O czym rechotały żaby?

– Jakie życzenia dzieci składały mamie i tacie?

Inspiracje – kwiaty z papieru:

Możecie jeszcze wykonać łatwiejszą pracę, tamte wykonajcie z pomocą rodziców.

Potrzebne Wam będą: zielona bibuła i dwie rolki po papierze toaletowym lub ręczniku kuchennym, nożyczki i klej. Oklejcie rolki zieloną bibułą. Poproście też, aby mama narysowała wam kontury tulipanów na kolorowym papierze, potem trzeba je wyciąć. Jeśli macie, zajrzyjcie do wyprawki plastycznej, nr. 25. Wycięte tulipany nacinamy wzdłuż linii. Nakładamy po dwa wycięte tulipany na jedną rolkę i kwiaty gotowe.

Zapraszamy do zabaw na świeżym powietrzu.

Kwiaty dla mamy kolorowanki:

A. Bugajska, D. Ziejewska