Gdzie pojadę na wakacje?…26.06.2020r.- gr. III i IV

Możliwość komentowania Gdzie pojadę na wakacje?…26.06.2020r.- gr. III i IV została wyłączona

Witajcie kochani w piątek 26 czerwca!

Kolejny tydzień dobiega końca – nauczyliśmy się wielu interesujących rzeczy. Wiemy już jak wyglądają polskie krajobrazy (morze, góry, las). Bawiliśmy się w wycieczkę wzdłuż Wisły, poznając w ten sposób elementy charakterystyczne poszczególnych regionów Polski. Wiemy jak bezpiecznie spędzić wakacje. Dziś natomiast porozmawiajmy o miejscach, w których możemy spędzić wakacyjny czas oraz o atrakcjach, które tam na nas czekają.
W takim razie przywitajmy się i zaczynamy (spróbujcie ruchem naśladować treść powitania).

Kto lubi śpiewać? My, właśnie my!
Kto lubi biegać? My, właśnie my!
Kto lubi skakać? My, własnie my!
Więc skaczmy wszyscy! Raz, dwa, trzy!
Kto lubi słuchać? My, własnie my!
Kto lubi tupać? My, własnie my!
Kto lubi klaskać?  My, własnie my!
więc klaszczmy wszyscy! Raz, dwa, trzy!
Kto lubi tańczyć?  My, waśnie my!
Grać na bębenku? My, własnie my!
Dobrze się bawić? My, własnie my.
Więc zaczynajmy! Raz, dwa, trzy!

1. „Gdzie pojadę na wakacje?”- wypowiedzi dzieci na podstawie ilustracji. Doskonalenie umiejętności prawidłowego wypowiadania się pod względem artykulacyjnym i gramatycznym.

2.”Co możemy robić na wakacjach?”– teraz drogie dzieci spróbujcie dopasować sposoby spędzania czasu podczas wakacji do wymienionych powyżej miejsc. Powodzenia!

3. „Zabawa ruchowa z taśmą malarską”- do zabawy potrzebujecie jedynie taśmy malarskiej. Przyklejamy taśmę do podłogi tworząc 6 kratek, a następnie wykonujemy ćwiczenia według filmiku instruktażowego. Możecie również wymyślić własny zestaw ćwiczeń. Miłej zabawy!

4. „Wakacyjna gimnastyka buzi i języka”- ćwiczenia usprawniające aparat mowy.

5. „Rybka”- doskonalenie grafomotoryki. Spróbujcie w prosty sposób narysować rybkę. Gdy już rybka będzie gotowa samodzielnie wyklejcie rysunek, ozdabiając rybkę według własnych pomysłów: kredkami, plasteliną, cekinami itp.

(źródło: paint-rysowanie-porady-tricki.blogspot.com/2012/01/ryba.html)

6. Karty pracy dla chętnych.

Życzymy Wam pogodnego weekendu i do zobaczenia w poniedziałek:)

Joanna Szcześniak, Justyna Jaśkiewicz, Beata Kukieła