„DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”- gr. IV

      Możliwość komentowania „DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”- gr. IV została wyłączona

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest przez wszystkie dzieci w całej Polsce
z inicjatywy wychodzącej od dyrektorów Łódzkich przedszkoli. Święto to zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju
i edukacji dzieci.

Grupa żółta postanowiła celebrować ten dzień w poniedziałek 21 września. Dzieci uczestniczyły w zabawach z balonami przy wykorzystaniu chusty animacyjnej, starały się bezbłędnie przejść przez czarno – biały tor przeszkód oraz wzięły udział w zawodach sportowych na świeżym powietrzu. Podczas wspólnie spędzonego czasu dzieci czerpały radość ze wspólnej zabawy oraz były dumne z bycia przedszkolakiem.