Dzień postaci z bajek w grupie I

      Możliwość komentowania Dzień postaci z bajek w grupie I została wyłączona

5 listopada we wszystkich przedszkolach odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

W związku z tym ten dzień miał przypomnieć dzieciom z grupy I, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Celem zajęć było także popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy – takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. 


W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w bajkowe stroje (myszki Minnie, pirata i tygryska). Wysłuchały one fragmentów najbardziej znanych bajek, segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. Następnie dziewczynki ozdobiły cekinami suknię dla Kopciuszka, a chłopcy – buty dla kota. Na koniec wszyscy zapozowali do pamiątkowych zdjęć  i otrzymali pamiątkowe medale. 
”Bajkowe” spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości.

K.Ratajczyk & A. Węglewska