Dzień Pluszowego Misia w gr. IV

      Możliwość komentowania Dzień Pluszowego Misia w gr. IV została wyłączona

Urodziny Pluszowego Misia w gr. IV

„Miś pluszowy, miś różowy zbuntował się dziś

Chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś…”

W tym roku nie mogło być tak jak w piosence. Z powodu pandemii misie nie mogły 25 listopada przyjść z dziećmi do przedszkola, ale my i tak uczciliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy w tym dniu miał w swoim ubiorze misiowy akcent i towarzyszyły nam zabawy i zadania, których bohaterem był miś. Ważnym punktem naszej aktywności było przygotowanie misiowych ciasteczek – jeżeli macie ochotę takie zrobić to dzielimy się przepisem:

1 kg mąki pszennej

8 żółtek

300 gram cukru pudru

2 margaryny (jedną margarynę można zastąpić masłem)

1 duży cukier waniliowy

1 łyżeczka proszku do pieczenia

Z podanych składników szybko zagniatamy ciasto, schładzamy ok. godziny w lodówce i zaczynamy zabawę. Uformowane misie układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i umieszczamy w nagrzanym piekarniku na ok. 18 minut – do lekkiego zrumienienia.

Efekt naszej pracy widać na zdjęciach.