Dzień Kropki w grupie IV

      Możliwość komentowania Dzień Kropki w grupie IV została wyłączona

15 września 2023r. w grupie IV obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, piłkę. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w zabawie z „Twistem” śladem kropek. Wykonaliśmy także eksperyment „Tęcza z cukierków skittles”.

Sylwia Stępińska