DZIEŃ KROPKI- II GRUPA

Możliwość komentowania DZIEŃ KROPKI- II GRUPA została wyłączona

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie.

Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.

ANNA SMOLAREK