Dzień Kropki- grupa III

      Możliwość komentowania Dzień Kropki- grupa III została wyłączona

15 września 2022r. w grupie III – „czerwonej” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności / pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia / działania. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki,     z kropki można utworzyć słońce, kolorową kulę, piłkę. Kuleczkami z plasteliny na zajęciach plastycznych wykleiliśmy jesienne drzewa. Wykonaliśmy również eksperyment „kolorowa tęcza” za pomocą cukierków skittles.

Na zakończenie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w zabawie z „Twistem” śladem kropek.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I BARDZO WESOŁO.

Sylwia Stępińska