Dzień Jeża w gr I. 15.11.2022r.

      Możliwość komentowania Dzień Jeża w gr I. 15.11.2022r. została wyłączona

We wtorek świętowaliśmy Dzień Jeża. Tego dnia świetnie się bawiliśmy, dowiedzieliśmy się interesujących rzeczy o tych zwierzętach. Zaczęliśmy od „usypiania jeża” na chuście animacyjnej. Jeż zasypiał delikatnie kołysany, przy dźwiękach utworu muzyki klasycznej E. Griega „Poranek”. Przedszkolaki dbały o to, aby małemu jeżykowi nic złego się nie stało. Podczas zajęć maluchy poznały dużo ciekawostek, które dotyczą tych ssaków. Dzieci z pierwszej grupy obejrzały bajkę edukacyjną, dowiedziały się z niej między innymi tego, jak pomagać jeżom. Co te małe, piękne stworzonka mogą jeść i pić, a czego absolutnie nie. Przypomnieliśmy sobie znaną nam dobrze zabawę rytmiczną „Spacerują jeże”. 

 

A. Bugajska