Dzień głośnego czytania w bibliotece/ teatrzyk kamishibai „Trzy świnki”- grupa III

      Możliwość komentowania Dzień głośnego czytania w bibliotece/ teatrzyk kamishibai „Trzy świnki”- grupa III została wyłączona

Z okazji Dnia Głośnego Czytania w bibliotece 30.09.2022 r. dzieci z grupy III miały możliwość obejrzenia bajki pt. „Trzy świnki” za pomocą przenośnego teatru- Kamishibai (jap. Kami ” papier, shibai” sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrobrazkowym” albo „teatremnarracji”. Pani Anna Matuszak- bibliotekarka przedstawiła dzieciom bajkę pt. „Trzy świnki” za pomocą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie „papierowych slajdów”. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie. Po przedstawieniu dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez panią bibliotekarkę, a później był czas na zabawę:)

Dziękujemy za miłe spotkanie oaz ciasteczka:)

Sylwia Stępińska